Борис Херсонский (borkhers) wrote,
Борис Херсонский
borkhers

календар

Сьогодні дійсно трагічний й в той же час великий день. У цей день в 1941 році закінчився ганебний, майже дворічний період політичного і військового співробітництва двох найбільш жахливих й потужних режимів двадцятого століття. страшно подумати, як склалася б історія, якби ці дві країни (+ Японія і Італія) залишилися союзниками і ділили б світ.
Але все склалося як склалося.
Божевілля Гітлера штовкнуло його на агресію проти СРСР. Тут божевілля Гітлера зустрілося з божевіллям Сталіна, маячня нацизму - з маячнею комунізму. Й не було в історії минулого століття більш кривавої боротьби. Божевілля Сталіна перемогло страшенною ціною - десятки мільонів загиблих. Наші батьки й діди переважно були на боці СРСР, вони були солдатами Другої світової, хто загинув -вічна пам"ять. Хто вийшов живим й живе досі - вдячність во віки віків.
Але ця кров не висвячує сталінський режим й не виправдує його нащадків.
Сталося так, що Украіна опинилася між двох вогнів. На довгий час наша країна була окупована нацистами. До того й після того - несла на собі тягар "переможного соціалізму" з голодомором, репресіями, розстріляним відродженням й тотальною війною зі здоровим глуздом.

Й зараз ще палає це вогнище. Російські агресори використовують риторику Великої Вітчизняної для виправдання власної агресії. Й це назавжди залишиться на їх совісті, якщо залишки сумління в них збереглися.
Subscribe

 • Post a new comment

  Error

  Comments allowed for friends only

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 2 comments